• Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem już za tydzień!
  Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem już za tydzień!

  Już od 6 grudnia, przez kolejne trzy dni, uczniowie z całej Polski będą sprawdzać poziom swojej wiedzy i stopień przygotowania do egzaminu gimnazjalnego. To już dziesiąta edycja projektu! Dzięki niemu uczniowie mają szansę sprawdzić swoje słabe i mocne strony oraz zaplanować dalszą naukę.

 • Jagadish Chandra Bose - 158. rocznica urodzin naukowca w Google Doodle!
  Jagadish Chandra Bose - 158. rocznica urodzin naukowca w Google Doodle!

  Jagadish Chandra Bose dostał Doodla z okazji rocznicy 158 urodzin. Specjalna wersja logo Googla nawiązuje do jednego z odkryć naukowych indyjskiego fizyka jakim było narzędzie służące do zmierzenia wzrostu roślin. Poznaj osiągnięcia jednego z najbardziej wszechstronnych naukowców!

 • Matura próbna z Operonem 2016/2017 [WSZYSTKIE ARKUSZE, ODPOWIEDZI]
  Matura próbna z Operonem 2016/2017 [WSZYSTKIE ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

  Matura próbna dla tegorocznych maturzystów zakończyła się. W dniach 22-25 listopada uczniowie na kilka miesięcy przed majową maturą mieli możliwość sprawdzenia poziomu swoich umiejętności z przedmiotów obowiązkowych jak i dodatkowych. Wiemy już, co sprawiło najwięcej problemów na próbnej maturze oraz z czym uczniowie łatwo sobie poradzili.

 • Matura próbna z Operonem. ODPOWIEDZI MATEMATYKA [ZADANIA, ARKUSZE, TESTY]
  Matura próbna z Operonem. ODPOWIEDZI MATEMATYKA [ZADANIA, ARKUSZE, TESTY]

  Próbna matura z Operonem odbyła się w środę 23 listopada. Egzamin był bardzo trudny! Wielu uczniów nie rozwiązała wszystkich zadań. Publikujemy odpowiedzi do matury próbnej z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Sprawdź, czy zdałeś próbną maturę!

 • Matura Próbna 2016 Język Polski [ODPOWIEDZI,ARKUSZE] !!!
  Matura Próbna 2016 Język Polski [ODPOWIEDZI,ARKUSZE] !!!

  Wczoraj uczniowie z całej Polski pisali próbną maturę z Operonem z języka polskiego. W arkuszach z poziomu podstawowego ponownie zagościła "Lalka" Bolesława Prusa. Na poziomie rozszerzonym pojawił się natomiast fragment "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Jak wyglądały arkusze maturalne? Mamy przykładowe odpowiedzi!

 • Święty Mikołaj - Poznaj jego prawdziwą historię
  Święty Mikołaj - Poznaj jego prawdziwą historię

  Matura próbna 2016/2017 z Operonem z matematyki odbędzie się w środę 23 listopada. To już jutro! O godzinie 9 uczniowie dostaną arkusze z matematyki podstawowej do rozwiązania. O 14 część z nich przystąpi do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym. Jakie zadania będą w arkuszach? Kiedy pojawią się odpowiedzi?